Podle čeho mám vybírat matraci?

Především podle pocitu. Vždy doporučujeme navštívit některou z našich prodejen a matrace si osobně vyzkoušet, a to i opakovaně, v případě, že se nemůžete rozhodnout. Určitým vodítkem při výběru tuhosti může být i hmotnost uživatele, kdy většinou platí pravidlo, že tím těžší osoba je, tím tvrdší matraci potřebuje. Při výběru potahu doporučujeme jednoznačně potah Celsio, který je bez proševu, čímž se umocní vytvarování paměťové pěny.

 


Mám určitý zdravotní problém. Bude mi matrace Celsio vyhovovat?

Matrace Celsio plní veškeré aspekty, které by měla obsahovat zdravotní matrace, nicméně v případě, že trpíte zdravotním problémem, doporučujeme výběr matrace konzultovat se svým lékařem, který by měl minimálně doporučit, zda volit spíše pevnější nebo měkčí matraci. Paměťová pěna Celsio výborně umocňuje vytvarování, což je sice u zdravého jedince maximálně žádoucí, nicméně u člověka se zdravotními problémy tomu tak být nemusí.

 


Jaká je životnost matrací Celsio?

Na matrace Celsio poskytujeme prodlouženou smluvní záruku v délce 10 let. Na životnost má samozřejmě vliv spousta aspektů, nicméně lze říci, že průměrná životnost se pohybuje okolo 12 – 15 let. Po uplynutí tohoto cyklu je vhodné každou matraci vyměnit hlavně z hygienického hlediska. Pokud někteří jiní výrobci inzerují záruku např. 25 let, doporučujeme tyto informace brát s rezervou.


Kde se matrace Celsio vyrábí?

Matrace se vyrábí na míru dle přání zákazníka v naší výrobě ve Valašském Meziříčí.

 


Je možné vyrobit i atypické rozměry matrace?

Matrace se vyrábí dle přání zákazníka, tudíž prakticky jakýkoliv rozměr s přesností na jeden centimetr lze vyrobit. Pokud potřebujete vyrobit atypický tvar matrace (např. kruh, pětiúhelník apod.), kontaktujte prosím některou z našich prodejen, kde vám rádi sdělíme, jaké podklady budeme potřebovat.


Jsou matrace Celsio vhodné pro děti?

Matrace Celsio jsou určeny pro dospělé osoby. Matrace disponují komfortní paměťovou pěnou, díky které se osoby do matrace „zaboří,“ což však pro děti vhodné není. Děti by měly mít spíše pevnější matraci, proto doporučujeme některou z matrací, které jsou určeny přímo pro děti.


Mají matrace Celsio tzv. zónování?

Matrace Celsio neobsahují zónování, a to z jediného důvodu – funkci zónování plní paměťová pěna Celsio, díky které se do matrace „zaboříte“ a matrace se vám optimálně vytvaruje sama.


Je možné si matrace nechat dovézt? A kolik to stojí?

Dovoz samozřejmě jsme schopni zajistit. Matrace Celsio lze zaslat buď přepravní službou FOFR (nejlevnější varianta) nebo individuální dopravou smluvním přepravcem včetně výnosu (kalkuluje se dle vzdálenosti od nejbližší prodejny se skladem).


Je možné matrace dovézt i na Slovensko?

Matrace je možné zaslat i na Slovensko. Pro kalkulaci ceny kontaktujte některou z našich prodejen.